گلوله های کوچک مقوی

آشپزی برای پسرک خیلی کار جالب و در عین حال مشکلیه. البته یه خورده بهتر شده. چون دارم از غذای خودمون بهش میدم. اما این پست روگذاشتم تا تجربیات آشپزی مو برای پسرک با دوستای گلم که نی نی دارن تبادل کنم. خوشحال میشم که از ایده های شما هم استفاده کنم.

من برای حسین سوپ درست میکنم که معمولا توش هویج ، پیاز ، سیب زمینی ، کرفس، عدس، جوانه گندم، دال عدس، ماکارونی کودک، برنج، گوشت، مرغ یا میگو، جو، بلغور گندم، سبزی و سبوس برنج که البته کمتر از 10 دقیقه باید بجوشه وگرنه خاصیتشو از دست میده! این ترکیب همیشه کامل نیست ولی معمولا با اینها براش سوپ درست میکنم.

از وقتی که غذای خودمون رو میخوره هر وقت غذامون آماده نباشه یا مثل جوجه کباب که نمیخوره، براش یه تیکه کوچیک ماهی سرخ میکنم که خیلی دوست داره.

برای میان وعده مخصوصا زمانیکه بیرون میریم و گرسنه اش میشه نمی دونم بهش چی بدم یه چیز خیلی مقوی درست میکنم که اونو خیلی دوست داره و برای بیرون بردن خیلی راحته و تا چند ساعت بیرون از یخچال سالم میمونه.

کنجد خام+ مغز گردوی تازه + مغز پسته یا بادام یا فندوق ( هرکدام که در دسترس باشد) +چند عدد خرمای شهد دار پوست کنده (خرمای خشک حالت چسبندگی مورد نیاز را ایجاد نمی کند) +چند عدد بیسکوییت ساقه طلایی+ کمی گلاب یا عرق بیدمشک را آسیاب می کنم و مخلوطی سفت تر از حلوا به دست می آید که با دست گلوله های کوچک درست میکنم و داخل پودر نارگیل می غلطانم. اگر پودر نارگیل نبود هم مشکلی نداره. این گلوله های کوچک را داخل ظرف کوچکی می گذارم و وقتی بیرون از منزل هستیم با قاشق بهش میدم بخوره که خیلی مقوی و راحته. البته به عنوان صبحانه هم توی خونه بهش میدم ولی میان وعده خوبی نیست چون سنگینه و تا چند ساعت بعد هیچی نمیخوره! برای خرید رفتن خیلی خوبه. حسابی سیر میشه و دیگه هیچی نمیگه فقط بهش آب میدم. این خوراکی مقوی تا 2-3 روز توی یخچال میمونه و بیرون از یخچال هم تا 8 ساعت اگر هوا خیلی گرم نباشه ترش نمیشه و سالم میمونه. تا حدودی جای سرلاکم میگیره . چون من تو یخچال آماده دارم وقتی که غذام آماده نیست یا وقت گرم کردن ندارم بهش میدم تا غذا آماده بشه.

دوستای نازنینم منتظر ایده های شما برای غذای حسین هستم.

/ 7 نظر / 15 بازدید
ترنج

سلام خوبی من با انواع مغزها و کنجد بررای رادمهرک کاچی درست میکنم روغن حیوانی هم داریم که دوست نداره و اصلا نیخوره به جاش کره میریزم داخلش با ارد برنج و شیر یا گاهی ارد گندم و اب و ترکیبات بالا براش ابگوشت مرغ یا گوشت درست میکنم ی بارم پلو میگو پختم دیدم دوست داره زیاد برنج نمیخوره جوجه کباب و کباب کوبیده دوست نداره کلا مرغ زیاد نمیخوره مگه اسیاب شده اش

ترنج

ارد گندم دو قاشق با اب و زعفران یا زردچوبه +پودر مغزها یک قاشق به همراه یک قاشق روغن و شکر بریز توی قابلمه بزار روی گاز و همش بزن تا مثل فرنی بشه من اینو درست میکنم رادمهر هم دوست داره ی کوچولو خیلی کم هم نمک بزن اینو دختر خاله ام میگه دلیلشو نمیدونم حالا تو هم بزن

مژگان یک دنیا عشق

منم که بی تجربه خواهررررررررررر[نیشخند]

الهام مامان آوینا

سلام ریتا جوووووووووون... خیلی عکسای تولد حسن جان قشنگ افتاده .. هزار ماشاا... به جونش باشه الهی.... الهی که ستاسر سال سالم باشن این کوچولوهای دوست داشتنیمون.... جالبه خانواده ما پسر زیاد توش پیدا نمیشه خانواده شما دختر!!!!!!!!!!!! من به اوینا ناهار و شام را غذای خودمون را میدم نزدیکای غروب هم که بیدار میشه از خواب سوپ بهش میدم.. درواقع سوپ را هر روز بهش میدم... ولی هنوز صبحانه خوب نمی خوره .. نمی دونم چون به محض اینکه یک ساعتی مونده باشه به بیدارشدن از خوابش شیر می خوره فکر کنم به خاطر اونه.... سعی می کنم بهش سرلاک گندم و خرما بدم حول و حوش ساعت 11 صبح .. من حلوا هم درست می کنم اوینا دوست داره... صبحانه نون و خامه را هم بهتر از موارد دیگه می خوره... پیشنهاد خوبی دادی عزیزم سعی می کنم درست کنم ببینم می خوره...

mahtab

چه خوب! امتحانش میکنم