وای از اینهمه کار خونه

سالها پیش اصلا تصورم از ازدواج و بچه دار شدن این نبود... اصلا فکر نمی کردم وقتی که ازدواج کنم چقدر روی زندگیم تاثیر داره و چقدر وقتم محدود میشه و همینطور تصورم از بچه دار شدن این نبود که انقدر وقت کم بیارم و واقعا شدم عین این مامانهای پر مشغله که از این طرف آشپزخونه مدام می دوند اون طرف و بین گاز و یخچال و ظرفشویی در رفت و آمدم و تازه هر یک ربع یکبار باید کارها رو تعطیل کنم و چند دقیقه با حسین بازی کنم و دوباره برم سراغ کار وگرنه دیگه جیغ و گریه هاش به من اجازه کار کردن نمیده! از وقتی که ساعات کارمون طولانی شده خیلی دچار مشکل شدم. اینجاست که باید بگم: روحانی مچکریم! (متشکریم)

واقعا کار اداره ام خیلی بهتر شده. من قبلا بسیار با اضطراب کار می کردم و خیلی تند که بتونم سر ساعت برم و به بچه ام برسم ولی الآن از استرس اداره خیلی کم شده حتی الآن توی اداره دارم وبمو آپ میکنم چون تو اداره فرصتم زیاد شده و توی خونه بسیار کم. حالا مدام دارم به این فکر میکنم که چه جوری میتونم کارمو کم کنم؟ کارگر گرفتن که اصلا بهم کمکی نمیکنه یه خانم هست که هر هفته میره خونه مامان بزرگم و عیدها میاد خونه ی همه فامیلهای ساکن اون منطقه رو تمیز میکنه اون اصلا به صرفه نیست چون یک روز کامل وقتمونو میگیره و دقیقا مثل یک مهمون باید بیای پیشش و باهاش صحبت و کنی و صبحانه بده پیش ناهار آماده کن و ناهار و چای بعد از ناهار و عملا اون زمان رو اگر خودم و بدون حضور یک فرد غریبه توی خونه کار کنم هم کارم زودتر انجام میشه و هم راحتترم.

ماشین ظرفشویی هم پارسال خریدم که مارکش میدیاست و اصلا خوب نمیشوره یعنی باید وقت بذارم بچینم و بعد از 2 ساعت و 5 دقیقه که آب و برق رو حروم کرد دوباره خودم وایسم بشورم. پودرشو کم و زیاد کردم. جلادهنده و نمک و همه چیز ریختم ولی باز نمیشوره حالا یکی داره ته دلم شیطونی میکنه و میگه: ای ریتای تنبل ماشین ظرفشویی تو رد کن بره و یه بوش 12 نفره بگیر خودتو خلاص کن! حالا من موندم که آیا پولی برای این کار دارم؟ آیا به حرفش گوش بکنم؟ آیا واقعا اونقدری که فکر میکنم کارمو کم میکنه؟

شما چه راه حلهایی رو پیشنهاد می کنید؟

/ 5 نظر / 15 بازدید
مژگان امینی

سلام حسین آقا کمی بزرگتر بشن کارت مدلش عوض می شود و این قدر سر در گم نمی شوی.نگران نباش .ماشین ظرف شوی من (فقط وقتی مهمان باشداستفاده می کنم.نگی تنبل ها !)فقط با قرص فینیش خوب می شوید با پودر زیاد جالب کار نمی کند.ال جی هم هست.

مژگان امینی

بله به شرط این که خودت اجازه ی استقلال به بچه ات بدهی.

ترنج

چرا نظرات من نمیاد؟

ترنج

من کلی برات نظر گذاشتم اما هیچ کدوم نیومد من با رادهر بعد از کارم مشکلی ندارم تقریبا هر دوتامون سرمون به کار خودمونه جز موقعی که رادمهر مریض باشه و حال نداشته باشه وگرنه من که میام خونه میرم سراغ غذا رادمهر هم میره برای خودش بازی حتی گاهی من چرتی هم میزنم اونم واسه خودش هنوز بازی میکنه مثل دوروز پیش هم من هم مهدی خواب بودیم رادمهر هم برای خودش مشغول بود بعدشم اومد کنارم خوابید به همین راحتی به همین خوشمزگی

آزیتا

سلام ریتا جان منم که قبلا از پودر استفاده می کردم همین مشکلو داشتم.ولی از وقتی قرص فینیش رو امتحان کردم راحت شدم. خوشحال می شم به وبم سر بزنی و شعرامو بخونی[گل][گل][گل]parande57.persianblog.ir