شب قدر یه جورایی میانبر هست!  برای کسانی که در طول سال عبادت کمی دارن! یک شب بیدار میمونی در عوض به جای کل سال برات حساب می کنن. پس اگه حساب کتابت خوب باشه این شب رو بیدار میمونی و میانبر میزنی .

یکی از حاجتهایی که هر سال تو شبهای احیا خواسته بودم کربلا بود هر سال از خودم میپرسیدم تا سال دیگه کربلایی میشم؟ الحمدلله که خدا این حاجتم رو هم مثل تمام حاجتهای دیگه بهم داد . بهترین چیزی بود که تو زندگیم بهش رسیدم. کربلا جاییه که تو اون مکان هیچ آرزویی برات نمی مونه . خیلی لذت بخشه تو لحظه ای که میرسی کربلا و پا میذاری تو بین الحرمین نابترین لحظه زندگیته . قشنگترین وصال دنیاست. تو اون لحظه به بهترین چیز دنیا رسیدی و تنها آرزوت اینه که تا ابد زندگیت تو اون لحظه ثبت بشه . من آرزو می کردم زندگیم یه دکمه استپ داشت میزدم و زندگیم تا روز قیامت همونجا گیر می کرد!

آرزو دارم ای کاش می شد یه شب دیگه مثل اون شبی که تو هتل بغداد بودیم و منتظر بودم که صبح بشه و من به کربلا برسم همون انتظار برام تکرار بشه حتی اگه کربلا نمیرم ولی اون انتظار شیرین برام تکرار بشه. وای که چقدر راه کربلا قشنگه. من اگه قرار باشه هزار بار دیگه هم برم کربلا همه رو زمینی میرم اون انتظار زیبایی که تو راه داری خیلی قشنگه . از تهران که حرکت کردیم به سمت مهران و بعد هم نجف همش گریه می کردم و بهترین حالم هم اون روزی بود که از بغداد به سمت کربلا می رفتیم . خدای مهربون من میشه یه بار دیگه ... ؟

اما با اینهمه هنوز باورم نمیشه که من کربلا رفته بودم فکر می کنم خواب بودم. روز آخری که به سمت تهران حرکت کردیم به نظرم می اومد همه چی یه خواب بوده یه خواب قشنگ. فقط یادگاری های اون سفر رو که می بینم به نظرم میرسه که این سفر واقعیت داشته!